1. NAP
Ha elolvastad a tegnapi bejegyzésünket és volt olyan rész, amiben magadra ismertél, akkor jól döntöttél, hogy belevágtál a kihívásba. A legtöbbet feltett kérdés, mielőtt és/vagy mikor belekezd valaki a következő:
‘innentől nem lehet telefonozni?’
A cél közel sem az, hogy teljesen elhagyjuk a telefon használatát, hiszen nagyon hasznos kütyü. A cél a frusztráció, a kellemetlen érzések megszüntetése, a fókusz hiány minimalizálása és az ezzel kapcsolatos pótcselekvés elhagyása. Hogy 7 nap mire elég, az Rajtad múlik - ugyanis 7 nap elegendő arra, hogy felvegyük egy új szokást, azonban utána további hetekre van szükség, hogy rutinná váljon - ennek a megoldókulcsa pedig mindenkinek a saját kezében van.
Az agyunk olyan, mint egy tárhely, mint az iCloud. Tárol, folyamatosan raktározza az információkat, nem szűri meg, hogy mely hasznos és mik azok, amikre nincs szükség. Mint ahogyan a telefonunk is akkor jelez, amikor már megtelt, a szervezetünk és az agyunk is pont így működik. Kezdjük a hetet három feladattal, amivel elkezdhetjük a tárhely felszabadítását. A következő napokban lesznek olyan feladatok, amik a reggeli és az esti telefonozási időt korlátozzák, azonban a kis lépések híveként ma főként a kapcsolati vonalakra fókuszálunk:
- Töröld/kövesd ki a közösségi oldalakon a felszínes ismeretségeket és kapcsolatokat
- Kövesd ki azokat az oldalakat, akik negatív érzést váltanak ki belőled
- Lépj ki a haszontalan facebook csoportokból
+ 1 Tipp: érdemes a megmaradt barátok, ismerősök közösségi oldalain megosztott képi és videós tartalmak megjelenítéseit is korlátozni, sokkal valósabb élőszóban az illetőtől hallani a történéseket és élményeket, mint az ‘InstaStoryban láttam, hogy...’ eseményeket elraktározni.
Ha szeretnéd megfigyelni, hogy hogyan változol Te magad az egy hét alatt, érdemes naponta legalább egyszer 1-10-ig pontozni a hangulatodat, amilyen érzést kivált belőled a feladatok elvégézése.